شركت بازرگاني ترخيص كالا روحاني

ترخيص كالا چيست


ابتدايي ترين سوال اين است كه ترخيص كالا چيست ، چگونه و توسط چه كسي انجام مي شود. ترخيص كالا در يك جمله يعني آماده سازي و  ارائه مدارك لازم به گمرك چه از طريق سيستمي و چه بصورت دستي در گمرك، در جهت تسهيل  واردات كالا به كشور به نمايندگي از جانب صاحب كالا و انجام تمامي امور گمركي شامل پرداخت هزينه ها و تحويل گرفتن محموله كالا از گمرك. يا مي توان گفت، پروسه اي كه طي آن كالا براي ورود به كشوري و يا خروج از آن، از گمرك عبور مي كند.

در واقع اصطلاح ترخيص كالا را زماني به كار مي برند كه كالايي را به گمرك اظهار شده است را براي وارد كننده يا صادر كننده كالا آزاد نمايند.

 فرآيند ترخيص كالا يك فرآيند چند مرحله اي مي باشد كه توسط شركت ترخيص كالا يا ترخيص كار گمرك كه به نمايندگي از صاحب كالا مي باشند، انجام مي شود. به طور معمول شما براي آزاد كردن يك محصول ترخيصي بايد يكسري از فرآيند ها از قبيل پرداخت ماليات ،سود بازرگاني ،حقوق گمركي .اخذ مدارك لازم جهت واردات آن كالا و… در نظر بگيريد .

ترخيص كالا توسط افرادي غير از صاحبان كالا انجام مي شود كه به آنها ” ترخيص كار ” يا “حق العمل كار ” گفته مي شود . زيرا ترخيص كالانياز به تجربه قبلي و آشنايي با مراحل ترخيص كالا در گمرك و تشريفات امور گمركي دارد .

ترخيص انواع كالا از خدمات شركت بازرگاني تلاش و توسعه مي باشد، ما آماده ايم با بهره گيري از تيم تخصصي ترخيص كالا حرفه اي و با تجربه خود به بهترين نحوه ممكن و با سرعت و دقتي بالا انجام كليه امور و خدمات بازرگاني شما، مانند ترخيص كالا را بر عهده بگيريم.

محموله كالاهاي شما در هر بندر و گمركي، در هر كشوري در دنيا جهت ورود به آن كشور بايد روند ترخيص كالا را طي كند. آنچه كه در اين ميان  متفاوت است قوانين و مقررات گمركي هر كشور است كه مي تواند تا حدي متفاوت باشد. حتي ممكن است قوانين گمركي در دو بندر در يك كشور با يكديگر متفاوت باشد. بنابراين داشتن تخصص، تجربه و اطلاعات در امر ترخيص كالا براي صادرات و واردات كالا بسيار مهم است.

اگر كارگزار گمركي يا همان ترخيص كار خود را با دقت انتخاب نكنيد ممكن است دچار دردسرهاي فراواني در طي مسير ترخيص كالاي خود  شويد.كانتينرهايي كه كالاهاي شما با آن ها حمل شده اند در طول مدت ترخيص به عنوان انباري كالاهاي شما مورد استفاده قرار مي گيرند. هر چقدر كه پروسه ترخيص كالاي شما طولاني تر شود هزينه اي كه بابت انبارداري مي پردازيد بيشتر شده و در نتيجه هزينه هاي گمركي و بالطبع آن هزينه هاي تمام شده كالا براي شما بيشتر مي شود كه اين مسئله علاوه بر ضرر و زيان مالي، امكان رقابت با رقبا در بازارهاي رقابتي امروزه را از شما سلب مي كند.

اگر مشكلي در كار كارگزار وجود داشته باشد مي تواند پروسه ترخيص كالا را چنان طولاني و پرهزينه كند كه هزينه ترخيص شما چندين برابر شود.

علاوه بر هزينه هاي تحميل شده به تجارت شما، تاخير در ترخيص كالاها به دليل ناكارآمدي كارگزار مي تواند روند تامين كالا توسط شما را مختل كرده و به نارضايتي و از دست رفتن مشتري هايتان منجر شود.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1397/2/17 ساعت: ۱۳ توسط:tarkhisiran :